HASTANE DOLDU, YOĞUN BAKIMDA 14 HASTA VAR

HASTANE DOLDU, YOĞUN BAKIMDA 14 HASTA VAR

Uyarılar, kısıtlamalar ve cezalara rağmen Korona virüsü pandemisinde vaka, ağır hasta ve ölüm sayıları rekora gidiyor.  Ülke genelinde yeni kısıtlamalar bekleniyor

Dünyada vaka sayısı 60 milyonu geçti: Bir haftada 70 bin kişi öldü. Ülkemizde bir günde 161 can kaybı oldu. 7 bin 381 yeni hasta kaydedildi, ağır hasta sayısı 4.543’e yükseldi. Fethiye Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesi doldu, vaka sayısı 100’ün üzerine çıktı. (Batı Akdeniz Medya) Fethiye’nin büyük bölümü HES uygulamasında kırmızıya döndü. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu olağanüstü toplandı, yeni kısıtlamalar ve cezalar bekleniyor. Kurallara uyan vatandaşlar, kuralsızlar için daha ağır yaptırım uygulanmasını isteniyor.

FETHİYE DEVLET HASTANESİ DOLDU

Fethiye’de de artan covid-19 vakaları korkutuyor. Son günlerde Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına göre Fethiye’nin özellikle Taşyaka, Tuzla, Babataşı gibi mahalleler kırmızıya döndü.

Fethiye Devlet Hastanesi’nde de başta yoğun bakım olmak üzere Covid-19 için ayrılan üniteler doldu. Önceki gün 100’ün üzerine çıkan vaka sayısı son 2 günde düşüş göstererek 70’lere indi. Yoğun bakım ünitesinde ise 14 hasta tedavi görüyor.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*