Hafta sonu yağış var, sıcaklık da düşecek

Hafta sonu yağış var, sıcaklık da düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden alınan bilgiye göre, Türkiye’nin cuma gününden itibaren yağışlı havanın etkisine gireceğini, hava sıcaklığının da hafta sonunda yağışla beraber azalarak mevsim normallerine düşmesi bekleniyor.

Muğla’da da Cuma akşamı başlaması beklenen yağışın aralıklarla 21 Eylül Pazartesi’ye kadar devam etmesi bekleniyor. Aşırı sıcaklar bugünden itibaren düşmeye başlayacak. Yurdumuz 18 Eylül Cuma günü batıdan gelecek yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yağışlı hava kütlesinden Muğla da etkilenecek. Cuma akşam saatlerinde batı bölgelerden başlayacak yağışlı havanın Muğla’nın tamamında aralıklarla devam etmesi tahmin ediliyor. Yağışla birlikte hava sıcaklığında da hissedilir derecede düşüş bekleniyor. Fethiye’de bugün en yüksek sıcaklığın 35 derece olması beklenirken, hafta sonu 30-33 derecelerde olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden alınan bilgide yağışların cuma günü Marmara, Ege, Karadeniz Bölgesi’nde cumartesi günü de yurdun güney, iç ve batı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yurt genelinde görülmesi beklendiği belirtildi.

 

 

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*