Girme Barajı ile ilgili bilgi aldılar

Girme Barajı ile ilgili bilgi aldılar

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan’da yapımı devam eden Girme Barajına giderek DSİ ve firma yetkililerinden bilgi aldılar.

2014 yılında temeli atılan Girme Barajının 2022 veya 2023 yılında faal durama geçmesi bekleniyor. Baraja giden Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’e, DSİ ve firma yetkilileri önce sunum yaptı daha sonra barajı gezdirerek bilgi verdiler.

Burada basına açıklama yapan, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz şunları söylediler. ‘Bu gün bizlere detaylı bilgi veren DSİ ve firma yetkililerine teşekkür ediyoruz.

2014 te temeli atılan Girme barajında çalışmalar aralıksız devam ediyor. Girme Barajının 2022 veya 2023 yılında faal durama geçmesi bekleniyor.  Temelden 71 buçuk metre yüksekliğe sahip Yatağan Girme Barajı’nın tamamlanmasıyla bölgede yapılacak sulu ve ürün verimi artacak. Projenin tamamlanmasıyla bölgede istihdama katkı sağlanacak. Sulu tarımla milli ekonomiye büyük katkı sağlayacak. 11 Mahalledeki Çiftçilerimizin tarlarının yolu ve suyu olacak.  Bu konuda toplulaştırma çalışmaları devam ederken Sulama ihalesi de kısa zamanda yapılacak. Başta Cumhur Başkanımız olmak ürere tüm emeği geçen ve katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz’ dediler. (MUSTAFA AKTAŞ/YATAĞAN)

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*