Genelge gönderildi, toplantı yapılacak

Genelge gönderildi, toplantı yapılacak

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle Fethiye Kaymakamlığı tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme toplantısı yapılacak.

Tüm Türkiye’de aynı anda eş zamanlı olarak gerçekleşecek toplantı sonrasında; Aile İçi Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Birimleri olarak görev yapan Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki birimler ziyaret edilecek. “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” ile ilgili İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda gerçekleşecek olan etkinlikler hakkında Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından yazılı bir açıklamada bulunuldu.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat yapmış olduğu yazılı açıklamada “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı gereğince İçişleri Bakanlığınca yayınlanan 01.01.2020 tarihli ve 1 sayılı Genelge ile Bakanlığımızın, Valiliklerin ve kolluk birimlerinin görev ve sorumluluğunda olan hususlar düzenlenmiş olup, bahse konu mücadele yol haritası belirlenmiştir. Bu kapsamda; Bakanlığımız İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 13.11.2020 tarihli ve 18848 sayılı yazısı gereğince; 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde;  toplumsal farkındalığın artırılması, koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi ile yapılan faaliyetlerin ön plana çıkarılması amacıyla başkanlığımda;  Cumhuriyet Başsavcısı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Sağlık Müdürü, İlçe Müftüsü, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürünün katılımıyla 25 Kasım 2020 Çarşamba günü  tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme toplantısı yapılacaktır. Toplantı sonrasında Aile İçi Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Birimleri olarak görev yapan Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki birimler toplantıya katılan heyetle beraber ziyaret edilecektir.

KADES uygulamasının tanıtımı ve farkındalığın artırılmasına yönelik olarak Sosyal Hizmet Merkezinin Koordinasyonunda Emniyet ve Jandarma Birimleri ile birlikte en yoğun olan caddelerimizde stant kurularak görevlendirilen personel tarafından kadınlarımıza KADES uygulaması hakkında bilgi verilerek KADES uygulamasının telefonlarına yüklenilmesi yönünde bilinçlendirme faaliyeti yapılacaktır” dedi.(

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*