Fırat: ‘Amacımız bu farkındalığı daha da arttırmak’

Fırat: ‘Amacımız bu farkındalığı daha da arttırmak’

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl’e göndermiş olduğu genelge kapsamında geniş kapsamlı korona virüs salgını tedbirleri ile ilgili denetim yapıldı.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ile Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Fethiye Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen ve Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ruhsar Doyuk’un da katıldığı denetimlerde maske takmayan vatandaşlara uyarıda bulunuldu.

Atatürk caddesi Yeni Cami önünde Fethiye İlçe Trafik Şube müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla gerçekleşen denetimlerde; araçlar tek tek durdurularak sürücülerin ve yolcuların maske takı, takmadıkları kontrol edildi. Toplu taşıma araçları ve ticari taksilerde durdurularak yolcuların maske takıp takmadıkları kontrol edilerek; sürücülerden de günlük olarak yaptırmak zorunda oldukları dezenfektasyon ile ilgili belgeler de istenerek kontrol edildi.

“KURALLARA UYMAYANLAR MASKE TAKMAYA DAVET EDİLDİ”

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ile Trafik Polisleri tarafından yapılan kontrollerde; maske takan sürücülere ve yolculara teşekkür edildi. “Maske taktığınız için teşekkür ediyorum” diyen Kaymakam Eyüp Fırat ile Trafik polisleri maske takmayanları da uyararak maske takmaya davet ettiler. Maskesiz olmayanlara ise maske verildi. Maskesiz gezen sürücülere ise Trafik Polisleri kendi elleriyle maske taktılar. Covid-19 salgını önleme tedbirleri ile ilgili eş zamanlı olarak gerçekleşen denetim de;  maskenin ve sosyal mesafenin önemine değinen Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Amacımız duyarlılığı arttırmak ve eğitici olmaktır” dedi.

 

“AMACIMIZ DUYARLILIĞI ARTTIRMAK VE EĞİTİCİ OLMAKTIR”

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat açıklamasında “Türkiye genelinde aynı anda yapılan bir uygulama ile ciddi bir farkındalık oluştuğunu görüyoruz. Korona virüsü bir müddet hayatımızın bir parçası olacak. Biz ne kadar dikkat edersek, bu sürenin kısalacağına inanıyoruz. Yolcu taşıyan minibüslere, ticari taksilere ve özel araçlara; bunun yanında esnafımıza ve vatandaşlarımıza hem maske dağıttık hem de sohbet etme fırsatı yakaladık. Amacımız bu farkındalığı daha da arttırmak. Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu denetimlerde hedefimiz öğretici olmak. Ama düzeni bozanlara ve sosyal mesafeye uymayanlara zaman zaman cezalarımızı uyguluyoruz” dedi.

Atatürk caddesi Yeni Cami önünde düzenlenen uygulamadan sonra Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat şehir merkezinde gezerek maske kontrolü yaptı.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*