Fethiye’de yerel tohum markalaşıyor

Fethiye’de yerel tohum markalaşıyor

Fethiye’de uzun yıllar yerel tohumu tarıma kazandırmaya çalışan sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve üreticilerin bir araya gelerek kurduğu S.S. Ata tarımsal Kooperatifi ürünleri ile ilgili markalaşma çalışması başlattı.

 

“ÜRÜNLER BİDER MARKASI İLE SATILACAK”

Fethiye’de 15 günde bir Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde kurulan stantlarda, yerel tohumlardan ürettiği ürünleri satışa sunan S.S. Ata Tarımsal Kooperatifi; önemli bir adım daha attı. Tohumları gelecek nesillere aktarmayı hedefleyen kooperatif, ürünlerini Bider markası ile satışa sunuyor. Yerel tohumlar ile üretilen ürünlere ilginin her geçen gün arttığını belirten S.S. Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Fikret Ünal, tarımda geleneği yaşatmak istediklerini ifade etti.

Kooperatif ortaklarının organik bir şekilde yetiştirdiği sebze ve meyvenin yanı sıra bakliyatlar, ekmek, reçel, zeytin, zeytinyağı ve diğer çeşitler de vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.  S.S.Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Fikret Ünal yaptığı açıklamada, “15 günde bir yerel tohumlardan ürettiğimiz ürünleri, ortaklarımızla birlikte Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde halkımızın beğenisine sunuyoruz. Tüm halkımızdan katkı bekliyoruz. Tohumlarımızın nesillere aktarılması, geleneklerimizin devam etmesi ve Fethiye’ye damak tadının oluşması adına mücadele ediyoruz.

Ürünlerimize olan talep her geçen gün artıyor. Fethiye Belediyesi’nin hazırladığı proje kapsamında Bahriye Üçok Parkı’nda kurulacak standımız hafta boyu açık kalacak. Bu çalışma ile bir farkındalık oluşturacağımıza inanıyorum. Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak tüm ürünlerimizi Bider markası ile piyasaya sunacağız. Bider kelime anlamı olarak tohum demek. Şu anda bu marka ile ahududu reçeli, ekmek, atıştırmalığımız ve zeytinyağımız satıştadır. Bu yönde talepleri bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Dün kurulan pazarda fethiye karpuzu ile Fethiye Nif bölgesinde yetiştirilen Akdeniz fındığı en ilgi çeken ürünler oldu.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*