Fethiye’de sayı düştü ama endişe yüksek

Fethiye’de sayı düştü ama endişe yüksek

Fethiye’de geçen hafta sadece Devlet Hastanesi’nde 50’nin üzerine çıkan koronalı hasta sayısı 30’lara düştü. Bu hastalardan 17’sinin test sonucunun pozitif, diğerlerinin ise negatif olduğu öğrenildi. Ancak sosyal mesafe ve maskeye yeterince dikkat edilmemesi endişeleri arttırıyor.

 

ÖLÜ SAYISI 900 BİNİ GEÇTİ

Dünya genelinde ölen sayısı 900 bini, vaka sayısı da 27 milyonu geçti. Ülkemizde de Kurban Bayramı sonrası yeniden vaka ve can kaybı sayılarında artışlar dikkat çekiyor. Yapılan bütün uyarılar ve kısıtlamalara rağmen maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına yeterince uyulmaması vaka sayılarının artmasına neden oluyor.

FETHİYE’DE DÜŞTÜ

Kurban Bayramı öncesi yok denecek kadar azalan Covid-19’lu hasta sayısı Fethiye’de geçen hafta 70’e kadar yükselmişti. Son günlerde yeniden düşüşe geçen vaka sayısı sevindiriyor. 30 hastanın tedavi gördüğü Fethiye Devlet Hastanesi’nde 17 kişinin test sonucunun pozitif olduğu, diğerlerinin ise bütün bulguların pozitif özelliği taşıdığı ancak test sonucunun negatif gösterdiği, bu hastalara da pozitifmiş gibi tedavi uygulandığı öğrenildi.

BAKAN KOCA UYARILARINI ARALIKSIZ SÜRDÜÜRYOR

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Son bir ayda Koronavirüs’e yakalanan 100 kişiden 40,1’i 20-40 yaş aralığındaki gençler. Zatürre gelişen hastaların da %11’i yine bu yaş grubundan. Gençlerimiz kendilerini ve büyüklerimizi korumak için tedbirlere uyumda örnek olmalı. Virüse karşı GÜCÜMÜZ BİRLİKTE TEDBİR” diyerek en fazla artış olan illerle ilgili uyarısında da, “Son hafta günlük hasta sayısı en çok artan illerimiz; Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri. Ağır hasta sayısı en çok olan illerimiz; İstanbul, Ankara, Konya, Erzurum ve Yozgat. Tedbirlere birlikte uyarak başarılı olabiliriz.” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “KRİTİK BİR VİRAJDAN GEÇİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Türkiye Sigorta Tanıtım Töreni”nde konuştu. Maske, temizlik ve mesafe kuralına uymaya davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Vazgeçin bu dönemde şu düğünlerden, yemekli merasimlerden. Nikah törenleriyle bu işleri bitirmek suretiyle bu dönemi gelin atlatalım. Ülkemiz bu salgın sürecinden, diğer alanlarla birlikte ekonomide de güçlenerek çıkacaktır. Bunun için milletimizin tüm fertlerinin tam bir seferberlik içinde tedbirlere sarılması gerekiyor’ dedi. (F. Yılmaz)

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*