Fethiye’de 1 günde 4 pozitif vaka tespit edildi

Fethiye’de 1 günde 4 pozitif vaka tespit edildi

Kurban Bayramı sürecinde yaşanan yoğunlukta maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralını ihlal edenler nedeniyle korona virüs vakalarında artışlar görülmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan uyarılarını sürdürdü.

Yurt genelinde günde 1200 vaka sayısı sınırı aşılırken, yine vaka sayısı iyileşen hasta sayısını geçmeye başladı. Fethiye’de de 1 günde 4 pozitif vaka tespit edildi. Dikkat edilmediği sürece önümüzdeki günlerde bu sayının artmasından endişe ediliyor.

Yetkililerden alınan bilgiye göre Fethiye Devlet Hastanesi’nde pozitif vaka sayısı 5’eyükseldi. 12 Ağustos Çarşamba günü bir günde 4 yeni vaka tespit edildi ve sayı 5’e yükseldi. 9 kişinin de bulgularının covid-19 olduğu ama testlerinin negatif gösterdiği, bu hastalara da pozitifmiş gibi tedavi uygulandığı öğrenildi.

Öre yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada, maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralarına uymayanları uyardı. Özellikle eğlencelere ara verilmesi gerektiğini vurguladı.

 

HASTANE YATAKLARINDA KOMADA YATMAKTANSA EĞLENCEYE ARA VERMEK DAHA EVLADIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavürüs salgınına karşı vatandaşlardan alınan tedbirleri uygulamalarını isteyerek, “Bakıyorsunuz maskeyi taktığını söyleyen, maskeyi çenesinin altına koymuş. Bu olmaz. Bunları dikkatle uygulamamız lazım. Hastanelerimiz, yeterli sayıda, hatta dünyaya göre çok daha fazla bir konumdayız. Böyle olduğuna göre bizler, burada maskeye, mesafe ve temizliğe dikkat edeceğiz ki öbür tarafta, zaten hastanelerimiz en modern anlamda var. Hamdolsun doktorlarımız büyük çabalarla, gayretler sarf ettiler, sarf ediyorlar” diye konuştu.

Toplu yerlerdeki eğlencelere ara verilmesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Herhalde hastane yataklarında komada yatmaktansa eğlenceye ara vermek daha evladır. Bunları yapmayalım. Aileleri üzmeyelim” dedi.

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*