Fethiye Körfezi’nden Kaş açıklarına gittiler

Fethiye Körfezi’nden Kaş açıklarına gittiler

Oruç Reis sismik araştırma gemisi araştırma yapmak için görev yapacağı Kaş-Fethiye bölgesine Antalya’dan hareket etti. Dün Marmaris Aksaz Deniz Üssü’nden hareket eden savaş gemileri de Fethiye Körfezi’nden sabah saatlerinde Fethiye-Rodos-Mais-Kaş bölgesine hareket etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ‘83 milyon arkanda Oruç Reis’ paylaşımında bulundu.

Türkiye, Akdeniz’de araştırma çalışmaları yürütecek Oruç Reis gemisi için yeni Navtex ilan etti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “MTA Oruç Reis Sismik Araştırma Gemimiz, Akdeniz’deki yeni görevi için Antalya’dan demir alarak, çalışma yapacağı alana ulaştı” dedi.

Bakan Dönmez, “MTA Oruç Reis Sismik Araştırma Gemimiz, Akdeniz’deki yeni görevi için Antalya’dan demir alarak, çalışma yapacağı alana ulaştı. Türkiye’nin enerji bağımsızlığı için Akdeniz’de ve Karadeniz’deki çalışmalarımız aralıksız devam edecek. 83 milyon arkanda Oruç Reis.” dedi.

GECEYİ FETHİYE KÖRFEZİ’NDE GEÇİRDİLER

Dün Marmaris’te bulunan Aksaz Deniz Üssü’nden hareket eden Deniz Kuvvetleri’ne ait savaş gemileri geceyi Fethiye Körfezi’nde geçirdi. Savaş gemilerini gören vatandaşlar şaşkınlık yaşadı. Gemiler sabahın erken saatlerinde sismik araştırma yapacak olan Oruç Reis gemisine refakat etmek üzere Fethiye-Kaş arasındaki görev alanlarına gittiler.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*