Ergoterapi seansları Nursel Özdemir’de başladı

Ergoterapi seansları Nursel Özdemir’de başladı

Fethiye ve Seydikemer’ de bulunan Nursel Özdemir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi destek eğitim çalışmalarında bir ilke daha imza attı. Ergoterapist ile çalışmalara başlayan kurumda ergoterapi seanslarına yoğun ilgi olduğunu belirtti.

Nursel Özdemir kurumları kurucusu Salih Dündar şunları ifade etti: “Kurumlarımızda alan mezunu özel eğitim alan öğretmenleri, Prep uzmanı, çocuk gelişim uzmanları, fizyoretapistler, odyoloji ve tam zamanlı olarak dil ve konuşma terapistleri görev alarak öğrencilerimiz ile çalışmalarını sürdürmektedir. Son dönemde öğrencilerimizin ihtiyacı doğrultusunda ergoterapi seanslarına başlamaya karar verdik. Öncelikle ergoterapi seanslarında öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak ergoterapi salonu kurduk. Çalışmalarda ihtiyaç olacak birçok malzemeyi tedarik ettik. Şu anda üzerimize düşen ise bölgemizde ergoterapi eğitimine ihtiyacı olan öğrencilerimize ulaşmak ve öğrencilerimizin gelişimini desteklemektir” dedi.

Ergoterapist Büşra Ece ise, öğrencilerimiz ile anlamlı ve amaçlı aktiviteler yaparak onların sağlığını ve refahını geliştiren bir eğitim modeli uygulamaktayız. Bu eğitim modeli her yaş ve düzeyde ki bireye uygulanabilir ve kişiye özel amaçlar belirlenerek çalışmalarımız sürdürülebilir. Kurumlarımızda idari kadro ve eğitimcilerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Öğrencilerin durum değerlendirmelerini yapmakta ve ergoterapi ile gelişimi bütünleştirmekteyiz. Bana bu imkânı veren başta kurucumuz Salih Dündar olmak üzere tüm mesai arkadaşlarıma destekleri için teşekkür ederim” dedi.

Son olarak Dündar “Bölgemizde ergoterapiyi tanıtarak her öğrencinin bu hizmetten yararlanmasını sağlayacağız” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*