Ekizoğlu dualarla uğurlandı

Ekizoğlu dualarla uğurlandı

Doğru Yol Partisi (DYP) ve Anavatan Partisi (ANAP) Fethiye ilçe teşkilatlarında uzun süre kadın kolları başkanlığı ve ilçe yönetim kurullarında gönüllü olarak hizmet veren bir çocuk annesi Mine Sevinç Ekizoğlu, 71 yaşında vefat etti.

Ekizoğlu, Fethiye Taşyaka Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Alınan bilgiye göre; tedavi gördüğü Fethiye Devlet Hastanesi’nde vefat eden Mine Ekizoğlu’nun cenaze merasimine yoğun katılım oldu. Fethiye’de 90’lı yıllarda önce Doğru Yol Partisi’nde ardından Anavatan Partisi’nde kadın kolları başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan; kadınların Fethiye siyasetinde yer alması için yoğun çaba sarf eden Mine Ekizoğlu, başta dönemin Milletvekili Hasan Özyer ve ilçe teşkilatlarıyla Başbakan Mesut Yılmaz, Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ı ziyaret eden kadın politikacı olarak dikkat çekmişti.

Hayırsever kişiliği ile de bilinen Mine Ekizoğlu’nun cenaze merasimine;  21, 22, 25 ve 26. Dönemler Muğla Milletvekili Hasan Özyer, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, Fethiye siyasetinde yer almış isimlerden Erdal Eroğlu, Osman Otgöz, Emrah Doğu, FTSO Başkanı Osman Çıralı ile STK başkanları ve üyeleri ile bazı belediye meclis üyeleri ve çok sayıda seveni katıldı. Fethiye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Osman Musluk cenaze namazını kıldırıp, helallik istedi. Mine Ekizoğlu cenaze namazının ardından Taşyaka Mezarlığı’nda dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*