Düştüğü kayalıklardan cesedi 12 saatte çıkartılabildi

Düştüğü kayalıklardan cesedi 12 saatte çıkartılabildi

Seydikemer’de ot toplamak için çıktığı kayalıklardan düşen Tufan Köse’nin (34) cansız bedeni, 12 saatlik çalışmanın ardından bulunduğu yerden çıkartılabildi. AFAD, UMKE, Jandarma JAK ve AKUT ekiplerinin saatlerce süren çalışmasının ardından çıkartılan ceset Fethiye Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

Seydikemer’in Yayla Patlangıç Mahallesi Çukurçayır mevkisinde babası Veysel Köse ile ot toplamaya giden Tufan Köse (34), dalgınlığının kurbanı oldu. Bir anda dengesini kaybederek kayalıklardan uçuruma düştü. Baba Veysel Köse oğlunun düştüğü yere kendisi inmeye çalıştı fakat bölgenin sarp ve kayalık olmasından dolayı inemedi.

Veysel Köse, 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım istedi. Bölgenin sarp ve kayalık olmasından dolayı, AFAD, JAK, UMKE ve AKUT ekipleri olay yerine sevk edildi. 40 kişilik arama kurtarma timleri ve vatandaşlar Köse’nin bulunması için arama çalışması başlattı. Cumartesi günü havanın kararması nedeniyle arama ve kurtarma çalışmaları Pazar günü sabah erkenden yeniden başladı. Sabah saatlerinde arama kurtarma ekipleri Tufan Köse’nin cansız bedenine ulaştı. Ekipler 12 saatlik çalışmanın ardından uzun uğraşlar sonucunda, Tufan Köse’nin cansız bedenini bulunduğu kayalıklardan çıkarttı. Tufan Köse’nin cesedi Fethiye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*