Erdoğan: Kimsenin denizinde gözümüz yok

Erdoğan: Kimsenin denizinde gözümüz yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan; “Gelin Akdeniz’deki tüm ülkeler olarak bir araya gelelim, herkesin hakkını koruyan bir formül bulalım. Türkiye’nin kimsenin toprağında, denizinde gözü yoktur” dedi.

Beştepe’deki toplantı 4 saat sürdü. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan kameraların karşısına geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları; “Gelin Akdeniz’deki tüm ülkeler olarak bir araya gelelim, herkesin hakkını koruyan bir formül bulalım. Türkiye’nin kimsenin toprağında, denizinde gözü yoktur.

Türkiye’nin kimsenin meşru çıkarında gözü yoktur. Anlaşmazlıkların diyalog yoluyla hakkaniyetle çözümü için biz her zaman varız ve hazırız.

Türkiye gibi 780 bin kilometrekarelik dev bir toprak parçasını görmezden gelip birkaç kilometrekarelik adalar üzerinden bizi sahillerimize hapsetme girişimine elbette rıza göstermeyeceğiz.

Bu konuda sağduyu hakim olana kadar Türkiye olarak sahada ve diplomasi alanında kendi planlarımızı uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

Pandemi sürecini de değerlendiren Erdoğan, Türk ekonomisinin güçlendiğini vurguladı.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*