Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Koca’dan ilave tedbir vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Koca’dan ilave tedbir vurgusu

Alınan tüm kısıtlamalara rağmen bazı kural tanımaz, vurdumduymaz ve vicdansızlar nedeniyle daha ciddi kısıtlamaların gelmesi bekleniyor.

Son 24 saatte ülkemizde yeni vaka sayısı 6713’e, ölüm sayısı da 153’e yükseldi. Ağır hasta sayısındaki artış, önümüzdeki günlerde de can kaybındaki artışın sürmesinden endişelendiriyor. Sağlık Bakanı Dr. Koca ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ilave tedbirler alınabileceğini yinelediler.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN İLAVE TEDBİR VURGUSU

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Burdur, Gümüşhane, Isparta, Kastamonu ve Sinop 7. Olağan İl Kongrelerinde yaptığı konuşmada, “İnsan hareketliliğini mümkün olduğu kadar azaltarak virüsün bulaşma hızını düşürecek ilave tedbirler almak mecburiyetinde kaldık. Milletimiz, ‘TAMAM’ diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kuralları ile bu tedbirlere hassasiyetle riayet ederse inşallah, birkaç hafta içinde salgın grafiğinin boynunu yeniden aşağı çevirmeyi başaracağız.” diyerek, aksi takdirde sınırlamalara devam etmek, hatta ilave tedbirler almak durumunda kalınacağını dile getirmişti.

BAKAN KOCA, “BİR FEDAKÂRLIK SINAVINDAYIZ”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da ilave tedbirlere vurgu yaparken,  bugün twitterdan yaptığı paylaşımda, “ Bir fedakârlık sınavındayız. Mecburiyet yoksa evden çıkmayın.” çağrısında bulundu.

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*