Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadına karşı işlenen tüm suçları lanetliyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadına karşı işlenen tüm suçları lanetliyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pınar’ın acısı bizleri kedere boğdu, davanın bizzat takipçisi olacağım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski arkadaş tarafından canice katledilen Pınar Gültekin’in ölümüne ilişkin açıklamalarda bulundu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pınar Gültekin’in acısı bizleri kedere boğdu. Davanın bizzat takipçisi olacağım” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaybolduktan 5 gün sonra cesedi bulunan bar işletmecisi Cemal Metin Avcı tarafından katledilen Pınar Gültekin’in ölümüne ilişkin resmi sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Erdoğan açıklamasında, “Dün bir cani tarafından hunharca katledildiğini öğrendiğimiz Pınar Gültekin’in acısı bizleri kedere boğdu. Kadına karşı işlenen tüm suçları lanetliyorum. Bu canilerin ve işledikleri bu rezil cinayetlerin bizim medeniyetimizde de anlayışımızda da yaşantımızda da tek bir kum tanesi kadar yeri ve bahanesi yoktur, olamaz. Hep birlikte bu şiddete karşı duracak, bunları millet olarak yeneceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“DAVANIN BİZZAT TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

Erdoğan sözlerini, “Pınar Gültekin’i katleden caninin hak ettiği en ağır cezayı alacağından şüphem yoktur. Davanın bizzat takipçisi olacak, bir daha asla yaşamak istemediğimiz kadına şiddetin son bulması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Pınar Gültekin’e rahmet, kederli ailesine, arkadaşlarına, sevenlerine sabır diliyorum.” Dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*