Covıd-19 sonrası ekonomi ve risk yönetimi semineri düzenlendi

Covıd-19 sonrası ekonomi ve risk yönetimi semineri düzenlendi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından online olarak düzenlenen ‘Covid-19 Sonrası Ekonomi ve Risk Yönetimi Semineri’nde nesnelerin interneti, platform ekonomisi ve müşteri envanteri tutmanın önemi anlatıldı.

Erkin Şahinöz Akademi kurucusu, Stratejik Yönetim Danışmanı Erkin Şahinöz tarafında verilen seminere internet üzerinden görüntülü bağlantı aracılığıyla 18 kişi katıldı. Seminerde nesnelerin interneti, platform ekonomisi, sosyal medyanın önemi, yatay ekonomi, F–faktörü, (aile, arkadaş, sosyal medya ve instagram ünlüleri) mekansız ve zamansız ekonomi, siyah kuğu, PMI-CDS-VIX-kredi büyümesi göstergeleri, yatay finansman, pazarlama, dijital ödeme sistemleri, tek boynuzlular ve teknolojik girişimciler anlatıldı.

Yaklaşık 2 saat süren seminerin son bölümünde katılımcılar, ‘Ekonomik büyüme, digital para, paranın dördüncü işlevi, yatırım yapılacak ülkelerin ekonomik, siyasi politik koşullarına bakış ile yatırım yapacak ülkelerdeki paranın huzurluluğu/huzursuzluğu ve melek yatırımcı nedir?’ sorularına yanıt buldu.

Seminer sonunda katılımcıların tavsiyelerde bulunan Erkin Şahinöz, “Yeni müşteri kazanmanın maliyeti 10 iken, mevcut müşteriyi korumanın maliyeti 1’dir. Bu sebeple müşteri sadakati yaratmak daha önemlidir. Bu dönemde müşteri envanterinin tutulması büyük önem taşımaktadır.” dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*