Çin medyası Fethiye’yi çok sevdi

Çin medyası Fethiye’yi çok sevdi

Covid-19 salgını öncesinde son birkaç yıldır Çinli turistlerin yoğun ilgisini çeken Fethiye, Çin medyasının gündeminden düşmüyor.

Çin’in en önemli medya organlarından biri olan ve sadece Çin’de 20 binden fazla personeli bulunan uluslararası CRI kanalında Fethiye ve Türkiye hakkında bir makale yayımlandı.

Geçtiğimiz günlerde Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret eden Çinli gazeteci Yan Wei tarafından kaleme alınan yazıda özetle şöyle denildi: Türkiye’nin önemli bir turizm merkezi olan Fethiye, Çinli turistlerin geri dönüşünü dört gözle bekliyor ve Çin ile çok yönlü işbirliği yapmaya hazır. Akdeniz kıyısında yer alan Fethiye, Türkiye’nin ünlü turistik yerlerinden biridir.  Covid-19 salgını henüz tam olarak ortadan kaldırılmamış olsa da, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca CRI’ya verdiği röportajda, Fethiye’deki turizm sektörünün Çinli turistlerin tekrar Fethiye’yi  ziyaretlerini dört gözle beklediğini ve Çin ile çeşitli alanlarda çok yönlü işbirliği yapmaya istekli olduklarını söyledi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*