Bodrum’da 2, Fethiye’de ve Menteşe’de 1’er can kaybı

Bodrum’da 2, Fethiye’de ve Menteşe’de 1’er can kaybı

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi Muğla’da da can alamaya devam ediyor. Bodrum’da 1 günde 2 kişi, Menteşe ve Fethiye’de de birer kişi hayatını kaybetti. İl genelinde pozitif vaka sayılarındaki artış da dikkat çekiyor. Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan’ın ardından İyi Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ’ın da test sonucu pozitif çıktı. HES uygulamasında Fethiye, Bodrum, Yatağan, Menteşe’deki vaka sayısı artışı da kaygılandırıyor.

Ülke genelinde tedbir, kısıtlama ve cezalar artarken, vaka ve can kaybı sayısı da artıyor. Ülkemizde günlük tespit edilen vaka sayısı 3 binin üzerine çıkarken, Muğla’da da sayının arttığı öğrenildi.

Fethiye’de önceki gün Fethiye Belediyesi Plan Proje Müdürlüğü personeli Bircan Akdu, koronavirusten tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Akdu’nun yakınlarının da tedavi görüyor.

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’nin Akkaya (Dirgeme) mahallesinde yaşayan Binnaz Yıldız (58), koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

 

BODRUM’DA 1 GÜNDE, 2 CAN KAYBI

Bodrum’da yaşamını sürdüren 2 vatandaş, koronavirüs nedeniyle hayata veda etti. Bodrum’un tanınan simalarından Halil Eskitürk ile Çiftlik Mahallesi’nde yaşayan Hasan Sert yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamlarını kaybettiler.

Alınan bilgiye göre uzun yıllar ilçede inşaat işleri yapan 72 yaşındaki 2 çocuk babası Halil Eskitürk, yaklaşık dört hafta önce rahatsızlandı. Emekli eczacı Çiğdem Eskitürk ile evli olan Halil Eskitürk, rahatsızlanması üzerine hastaneye kaldırıldı.

Hastanede Covid-19 testi pozitif çıkan Eskitürk, solunum sıkıntısı çekmesi üzerine yoğun bakım ünitesine alındı. Dört haftadır hastanede tedavi gören Halil Eskitürk, kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Koronavirüse yakalanmadan önce de solunum yolları rahatsızlığı olduğu öğrenilen merhum, bugün Ortakent Mezarlığı’nda pandemi tedbirleri alınarak toprağa verildi.

 

KAN KANSERİ TEDAVİSİ GÖREN SERT DE YAŞAMA TUTUNAMADI!

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi altında bulunan 2 çocuk babası, 61 yaşındaki Hasan Sert de hastalık ile mücadelesinde virüse yenik düştü. Bodrum’un Çiftlik Mahallesi’nde yaşayan Sert’in, İzmir’de kan kanseri tedavisi gördüğü ve hastalığa hastane ortamında yakalandığı öğrenildi. Koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine evinde karantinaya alınan Sert’in durumunun kötüleşmesi üzerine götürüldüğü hastanede yapılan son testinin sonucunun negatif geldiği, ancak testin yapılmasından bir gün sonra kaldırıldığı Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaşamını kaybettiği öğrenildi.

 

BAKAN KOCA UYARDI

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 15 Kasım verilerini açıkladığı paylaşımında, “Bugün tespit edilen 3.223 yeni hastamız var. Kayıplarımız günlük 100’e yakın. Sağlık çalışanlarımızın gücünün de sağlık alt yapılarının da kapasitesinin bir sınırı var. Tedbirlere uyarak mücadeleye güç verin.” Dedi.

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*