Başsavcılık inceleme başlattı…

Başsavcılık inceleme başlattı…

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın başkan olmadan önce kiraladığı belediye mülkü hakkında yapılan haberlerin ardından iddialarla ilgili inceleme başlattı.

Sabah Gazetesi’nde geçtiğimiz 22 Eylül günü yer alan haberde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın 2013’te belediyeden kiraladığı arsaya bistro bar yaptığı, hukuksuz yapı kayıt belgesi çıkardığı, araziye kaçak yapı diktiği gibi çeşitli iddialar yer almıştı. Haberde Aras, başkan olunca kamu malının üzerine çökmekle suçlanarak “Aras Yahşi Mahallesi’nde dönemin Ortakent Belediyesi’nce Yahşi Yelken Kulübü olarak yapılan yeri, daha sonra tek belediyeye dönüşen Bodrum Belediyesi’nden encümen kararıyla kiraladı. İmar planında yeşil alan park olarak görünen alan, Kefi Yelken Bistro Bar olarak tarafından işletilmeye başlandı. 2019’da CHP’den Bodrum Belediye Başkanı seçilen Aras işletmeyi devam ettirdi. Böylelikle hem belediye başkanı oldu hem de belediyenin kiracısı” gibi ifadeler yer almıştı.

Sabah Gazetesi’nde yayınlanan bu haber üzerine, dile getirilen iddiaların doğru olup olmadığı ile ilgili olarak Bodrum Cumhuriyet Başavcılığınca inceleme başlatıldığı öğrenildi. (KentHaber)

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*