Başkan Tokat: ‘Mahallelerimizin sorunlarını biliyoruz’

Başkan Tokat: ‘Mahallelerimizin sorunlarını biliyoruz’

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat kırsal mahallelere ziyaretlerini sürdürüyor.

Bayır, Akçakaya ve Gürceğiz mahallelerini ziyaret ederek muhtarlar ve mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Tokat; “Bu mahallelerimizin sorunlarını biliyoruz. Muhtarlarımızla iletişim içerisindeyiz. Plan ve programlarımızı yaptık. Yapılması gereken çalışmalara kısa sürede başlıyoruz” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Meclis üyeleri ve birim müdürleri ile beraber kırsal mahalle ziyaretleri devam ediyor. Yapılan çalışmaları  incelemek ve mahallelerin sorunlarını yerinde tespit etmek amaçlı düzenlenen gezi programında Bayır, Akçakaya ve Gürceğiz mahalleleri vardı.

Ziyaret kapsamındaki mahallelerde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Tokat yaptığı konuşmada ülkemizde ve dünyada yaşanan korona virüs vakalarına dikkat çekti. Ülkemizde olduğu gibi Milas’ta da vaka sayılarında artış var diyen Tokat; Bu dönemde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymamız gerekiyor. Bizler dikkatli olursak bu virüsü beraber yenebiliriz” dedi.

Ziyareti sırasında ,Buraya vaat vermeye gelmedim diyerek sözlerine devam eden Başkan Tokat ; “Mahallelerimizin sorunlarını biliyoruz. Muhtarlarımızla istişare içerisindeyiz. Tüm sorunları bizlere iletiyorlar. Ancak pandemi döneminde gelişen ekonomik şartlar yatırımların çoğunu durdurdu. Artık parke döşeyelim yol yapalım anlayışından çok tüm kaynaklar, eğitime, sağlığa ve korona virüs ile mücadeleye aktarılıyor. Öncelikli hizmetler bunlar” dedi.

Gereme’ye karşı sorumluluğum var

Yapılan yatırım programı ve planlamalar içerisinde Bayır, Akçakaya ve Gürceğiz mahallelerine ağırlık verileceğini belirten Başkan Tokat ; Gereme’ye karşı sorumluluğum var dedi. Kendisine duyulan güveni boşa çıkartmamak adına daha önceki süreçte bu mahallelerde ciddi çalışmalara imza attıklarının altını çizen Tokat; ‘En kısa sürede eksikliklerin giderilmesi adına yeniden çalışmalara başlanacağını ve belirlenen alanların öncelikle tamamlanacağını belirtti.

Başkan Tokat mahalle ziyaretlerinde hazırlattığı Maske ve NUTUK kitaplarını mahallede bulunan çocuklara hediye etti.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*