Başkan Rothery Ölüdenize hayran kaldı

Başkan Rothery Ölüdenize hayran kaldı

Fethiye’ye tatile gelen, Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile birlikte yamaç paraşütüyle uçuş yaptı. Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery, Ölüdeniz’e hayran kaldığını belirtti ve “Tekrar Fethiye’ye gelip uçuş yapmak istiyorum” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Babadağ’ın 1700 metrelik pistine çıkan Rothery ve Başkan Yardımcısı Nicola Parry, hazırlıkların ardından tandem (ikili) uçuş yaptı. Eşsiz Ölüdeniz manzarası eşliğinde yaklaşık yarım saatlik uçuşun ardından Karaca ile Rothery, Belcekız Plajı’na iniş gerçekleştirdi. Rothery, gazetecilere, ilk kez yamaç paraşütüyle uçuş yaptığını ve uçuşun kendisi için eşsiz bir tecrübe olduğunu söyledi.

BURADA DOĞA VE DENİZ ÇOK GÜZEL

Etkinliği çok güvenli bulduğunu ve ülkesinde herkese tavsiye edeceğini belirten Rothery, “Burada doğa ve deniz çok güzel. Tekrar Fethiye’ye gelip uçuş yapmak istiyorum. Pilotlar çok tecrübeli. İngiltere’de de yamaç paraşütü yapılan alanlar var. Fethiye ve Babadağ, tabi ki bizim ülkemize göre çok muhteşem güzelliğe sahip. Tecrübeli pilot arkadaşları İngiltere’ye uçuş için davet ettik.” diye konuştu.

 

KARDEŞ ŞEHİR OLACAĞIZ

Rothery, Ölüdeniz ve çevresinin muhteşem güzelliğinin gökyüzünden daha net görüldüğünü kaydetti.

Alim Karaca ise Liverpool’un, Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olduğunu belediye başkanını ilçede ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Bölgeye gelen turistlerin önemli bir kısmının İngilizlerden oluştuğunu dile getiren Karaca, şöyle konuştu, “Hem ekonomik hem de kültürlerin birleşmesi açısından biz onlarla ortak projelere imza atmak istiyoruz. Kardeş belediye olma konusunda fikir birliğine vardık. Önümüzdeki günlerde yasal alt yapısını hazırlayıp, kardeş şehir olacağız. Bölgemiz turizmi için ve aynı zamanda Liverpool için neler yapabiliriz bunları konuşacağız. Bu kardeş şehri güçlü bir şekilde taçlandırmak istiyoruz.”

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*