Başkan Öztürk, ‘CHP’nin iç meselesi’

Başkan Öztürk, ‘CHP’nin iç meselesi’

Ak parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk düzenlediği basın toplantısında, Fethiye Belediye Meclisi’ne gelen bir maddeyi eleştirdi, son günlerdeki Başkan Alim Karaca ile ilgili iddialarla ilgili “CHP’nin iç meselesi” dedi.

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması yapan Başkan Öztürk, kısaca gündemi değerlendirdi.

Başkan Öztürk, “İzmir’de meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen deprem nedeni ile geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, acılı ailelerine ve aziz milletimize sabırlar, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu depremde maalesef hemşehrimiz Ali Bildirici hakkın rahmetine kavuştu. Hemşehrimizin mekanı cennet olsun. Ailesine sabırlar diliyoruz.

Ak Parti, 3 Kasım 2002 ‘de Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde güçlü bir devlet için, Türkiye için, Millet için yola çıkmış bir siyasi partidir. 18 yıldır Milletin yolundan çıkmayan, Millete hizmet eden Türkiye’nin partisidir. Halkıyla gönül bağı kurmuştur. Türkiye’de değişimin, dönüşümün ve reformların adresi olmuştur. Nasıl 18 yılda demokrasi ve kalkınmada çağ atlattıysak, önümüzdeki dönemde de ülkemize hizmetlerimizi arttırarak sürdüreceğiz. İnşallah hep birlikte büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa edeceğiz. 3 Kasım 2002’de başlayan Millete hizmet yolculuğumuzun 18. yılında aynı inanç ve kararlılıkla 2023, 2053 ve 2071’e yürüyoruz. Biz fethiye ilçe teşkilatı olarak yoğun bir gayret içindeyiz. İlçe binamızı vatandaşlarımızın daha ulaşabileceği bir noktaya taşıma planı yapıyoruz.

Değerli arkadaşlar, iki gün öce (02.11.2020, Salı günü) saat 14:00’de KASIM ayı Fethiye Belediye Olağan Meclis Toplantımızı gerçekleştirdik.

Meclis toplantısı Gündeminde 10 madde bulunmaktaydı. Gündem dışı 2 madde daha ilave edildi. Toplam 12 madde oldu.  Maddelerin ilk altısı imar İle ilgili olduğundan İmar komisyonuna gönderilmesine karar verildi. Diğer 5 madde oybirliği ile kabul edildi, bir madde(7.madde)oylanmadı.

Gündeme alınmış olan  7. Madde bizi son derece üzdü. Bu madde Çiftlik Mahallemizde bulunan “ Kenan Evren Caddesi” isminin “ Erdal Eren Caddesi” olarak değiştirilmesi talebine ilişkin Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyelerinin 23.10.2020 tarihli dilekçesini görüşülmesi hakkındaydı. Erdal Eren 12 Eylül öncesi bir inzibat erini öldürmekten hüküm giymiş birisi ve caddeye ismi verilmek isteniyor. Hâlbuki bu caddenin ismini 2019 Haziran ayı Meclis Toplantısında “Karabağ Caddesi” olarak oy birliği ile değiştirmiştik. Belediye Yönetimi ve CHP meclis grubu ya mecliste daha önce verilmiş kararlardan bi haberler ya da ard niyet var diye düşünüyorum. Kasım ayı Meclis gündemi bizlere ulaştıktan sonra, Bu cadde ismini  daha önce değiştirip, “Karabağ“ ismini verdiğimizi belediye meclis toplantısı öncesinde yazı işlerimizi uyarıp; bu işte bir yanlışlık var lütfen araştırın dedik.   Cumhur İttifakı ( Ak Parti ve MHP Meclis Üyeleri)  olarak bu maddenin değerlendirilmeye alınmamasını ve oylanmamasın sağladık. Bu tür konularda daha dikkatli, özenli ve sağduyulu olmaya davet ediyoruz.

Belediyemiz bu tür isim değişiklikleri ile uğraşacağına geçen dönem mecliste kabul edilmiş olan Şehit Binbaşı Kıvanç Cesur, Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin ve Şehit Ast.Sb. Ömer Halisdemir isimlerinin meydan, Park yâda Caddelere verilmesi kararını uygulamaya geçirsin.

9.madde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat KURUM tarafından Avrupa Bisiklet Ağı (Eurovelo) ile entegre olacak 3 bin 165 kilometrelik güzergah için ‘Şehirlerarası Ulaşım ve Turizm Amaçlı Bisiklet Yolları Master Planı’ çerçevesinde Anadolu ve kıyı koridoru olmak üzere 2 etap halinde planlanan İzmir ile Antalya arasında bulunan korunan alanlarda yapılacak bisiklet yolları Datça-Knidos, Köyceğiz-Dalyan, Fethiye-Ölüdeniz, Patara-Kaş-Kekova ve Bodrum-Yatağan-Milas’ta yoğunlaşacağı açıklanmıştı. 2023 yılına kadar ülke genelinde 4 bin 775 kilometre bisiklet yolu yapılacak. Bakanlığımızın bisiklet yolları ile ilgili projesi halen uygulamada, belediyemizin de daha önceki dönemlerde bu konuda kısmi çalışmaları olmuştu.   Bu Master plan kapsamında, belediyemizin GEKA’ ya “Bisiklet Rotalarının İşaretlenmesi Odağı” projesinin hazırlanıp sunulması için Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli’ye yetki verildi.  Diğer bazı maddelerde de farklı proje hazırlıkları için yetki verildi.

Değerli arkadaşlar bildiğiniz gibi Fethiye’miz turizm, tarım ve ticaret ile iştigal ediyor. Pandemide bazı oteller maalesef açılmadı. Açılan tesisler genel olarak kısa sezona rağmen sonucun fena olmadığını söylüyorlar. Tarım kesimimizin durumunu takip ediyoruz. Gerek domates gerekse zeytin üreticilerimiz ürünlerinin değerini bulmasından dolayı memnunlar.

Covit 19 felaketi maalesef dünyanın genelinde olduğu gibi ülkemizi de etkilemeye devam ediyor. Son zamanlarda bir miktar artış gözlemliyoruz. Vatandaşlarımızın temizlik, mesafe ve maske kurallarına uymalarını rica ediyoruz. Yaşadığımız salgın felaketinde  fedakarca çalışan sağlık ordumuza bir kez daha şükranlarımızı ifade etmek isterim.” dedi.

Başkan Öztürk, açıklamasının sonunda Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile ilgili kamuoyunda çıkan iddialara da kısaca değinerek, “Bizim adımızı karıştırmasınlar. CHP’nin kendi iç meselesi, kendi içlerinde çözsünler. Suni gündemlerle uğraşmıyoruz” dedi.

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*