Başkan Mete: “Mürsel Alban talanı çok iyi bilir”

Başkan Mete: “Mürsel Alban talanı çok iyi bilir”

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’nın MUÇEV iddialarına cevap verdi. Başkan Mete; “Mürsel Alban talanı çok iyi bilir” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ın  “Talanın yeni adı MUÇEV’dir. MUÇEV elini Muğla’nın üzerinden çek” şeklinde basın açıklamasının ardından Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete açıklamalarda bulundu. Mürsel Alban’ı kamuoyunu yanlış bilgilendirmekle suçlayan Başkan Kadem Mete, “Devleti dolandıran asıl kendisidir” diyerek cevap verdi. “MUÇEV dedikleri zaten Çevre Şehircilik Bakanlığı ile Valiliğin ortaklaşa yürüttüğü bir kamu kuruluşudur” diyen Kadem Mete, CHP’ye yakın isimlerin Bodrum’daki kaçak yapıların hesabını sordu ve “Neden yıkmıyorsunuz?” dedi.

 

MÜRSEL ALBAN DEVLETİ SGK ÜZERİNDEN DOLANDIRDI…

Önümüzdeki günlerde daha kapsamlı bir basın açıklaması yapacağını ifade eden Mete şöyle konuştu; “Şimdi bir yalana nasıl cevap verilir doğrusu bunu kestirmek de zorlanıyorum bazen. Özellikle Mürsel Alban’dan başlayayım. Devleti dolandırdığı tespit edilmiş bir kişiden bahsediyoruz. Talan deyince onu çok iyi bilir. Kendisi Talan etmeye kalktı zaten. Kendisi milletvekili benim haklımda da suçlusu da bulunabilir. Hadi ben onu davet ediyorum. Ben kendisine SGK’yı dolandırdığı için dolandırıcı olarak kendisine buradan hitap ediyorum. Varsa cesareti beni mahkemeye versin. Kendi avukatının nasıl mahkemede En azından Uzlaşmak üzere anlaşma yaptığını da belgeleriyle ortaya koyalım. Bir kere kendileri dolandırıcı.

Devleti Muçevi suçluyorlar. Muçev dedikleri zaten Çevre Şehircilik Bakanlığı ile Valiliğin ortaklaşa yürüttüğü bir kamu kuruluşudur. Bir kamu kuruluşunu yağmayla, talanla nasıl suçlayabilirsiniz. Bu nasıl bir ahlaksızlıktır. Muçev’in yaptığı nedir, belgeleri ile beraber ispatlayalım. Burada Sıkıntı olan nedir biliyor musunuz kıyılarda ve birçok yerde istimlak var. CHP’ye yakın kişiler tarafından ruhsatsız, ki en yakınlarının biliyorsunuz yani milletvekillerinin ruhsatsız binaları Bodrum’da köşe yazarlarının ruhsatsız binalara tespit edildi ve onlar da yıkmamak için her türlü atraksiyonu yaptı bu CHP’nin belediyeleri. Şimdi Muçev’e suç atmalarının sebebi şu, Muçev buraları tespit ediyor, ruhsat altına alıyor ve kendisi kullanıyor. Yani ya kiraya veriyor vatandaşa ihale yoluyla, ya da kendisi işletiyor .Muçev’in işlettiği yerlerde bir inceleme yapmanızı rica ediyoruz. Mesela karacasöğüt’te ve Selimiye’de İskele var. Bir sürü Marina var. Marinalar kaç paraya hizmet veriyor bir tekneye, Muçev’in İskelesi kaç para veriyor. Alınan para da direkt devletin kasasına gidiyor. Kimi kimden dolandırılıyormuş. Ama kendilerine yakın yandaşlarına verdikleri bazı Tesisler bu şekilde ellerinden gidince çıkardıkları yaygara bu yüzden.

OSMAN GÜRÜN YALAN SÖYLÜYOR….

Sayın Osman Gürün de Büyükşehir Belediye Başkanımız. O da tabiat varlıkları tarafından Gökova biliyorsunuz Körfezi’nde bir yeni bir koruma planı oluşturuldu. Bu koruma planı sonucunda 36000 hektar 42000 hektara çıkarıldı. Yani korunan alanların toplam sayısı 36000 hektardan 42000 hektara çıkarılmışken Sayın Gürün “buraları imara açıyorlar, peşkeş yapacaklar, işte talan edecekler” diye daha önceden de bir açıklamada söyledim. Yalan söylüyor, yakışmıyor , yakıştıramıyorum. Sonuçta bizim Büyükşehir Belediye Başkanımız. Eğer elinde bir belge varsa Şurayı imarı açtınız şuna verdiniz burayı talan ediyorsunuz şeklinde ben kendisini açıklamaya davet ediyorum. Ama ben belgelerle beraber basın açıklaması yapacağım. Bakanlığımızla da paylaştık bunu. Kendi aslında Bakanlığımızla paylaştı ama ben yerelden bir kere daha bu koruma kalkanının neleri içerdiğini anlatmak istiyorum. Bunu biz zamanında Bodrum’da yaptık aslında. Yani sınıflandırmanın 1. dereceden doğası 2dereceden,3 dereceden doğası diye tabir edilen bu bölümlerin. isimlerini ve niceliklerinin değiştirildiğini daha sıkı bir koruma içerdiğini nitelikli konacak hassas alanlar mutlaka olacak hassas alanlar denilen yerlerde Eskiden 1 derecede doğal sitte ki kurallardan daha koruyucu daha kapsamlı kural getirildiğini, açıkça yazıyor zaten. Nelerin yapılabileceği, neler yapılamayacağı noktası okursanız okuma yazma bilen birisi zekasında kullanarak aslında bu koruma kalkanını çok daha geniş tutulduğunu, ama bir vesileyle de insanların da nefes alması arada müsaade ettiği, yani köy, yerleşik alanlarında ki insanların kendi çoluk çocuklarına ev yapabilmeleri için sürdürülebilir korunacak alanlarda da insanların kendi arazilerine En azından bir ev yapabilmelerini müsaade ettiği için Sayın Gürün’de buradan hareket ederek talan edecekler diyor.

Ben buradan Özellikle bu Gökova bölgesindeki yaşayan vatandaşlarımızın kendilerine bir sormasını istiyorum bunu. Bu çoğu insanların evlilik çağına gelmiş çocuklarına ev yapma hakları olmasın mı? Buna Sayın Başkan bir cevap versin. Sürdürülebilir korunacak alanlar Çitibirli gibi , Çamlı gibi zaten şu anda yerleşik alanlar olan yerlerde insanlara bir imar planı getiriyor. Ama bunların savundukları imansızlık en iyi plandır diye düşünüyorlar ve onun için de 5 yılda yapmaları gereken 25 binleri 5 binlikleri hala yapmadıkları için ilçe Belediyelerde 1/1000 işleri yapamıyorlar ve biz hala Muğla’da imar sorunlarını konuşuyoruz. Gezdiğimiz yüzyıla bakın, milletin uğraştıklarına bakın. Biz hala imar planlarını yapamamış 25 yıldır belediye başkanlığı yapan bir belediye başkanının attığı yalanları dinliyoruz, onun üzerine siyaset yapmaya çalışıyoruz Oysaki kendi yaptığı yapamadığı olayları konuşmak yerine bugün konuşulanlara bakın.

 

MUĞLA’DA İÇME SULARINA UYGULANAN ÜCRETLER TRAJİKOMİK OLAYDAN İBARET..

Dün bana bir tane su faturası gönderdiler. Sizinle de paylaşmak isterim. Bodrum’dan bir arkadaşımız yollamış. Hiç böyle bir su faturası gördünüz mü diyor. Kullanım Bedeli içme suyu Bedeli 14 lira 30 kuruş. Ama ödenecek olan fatura 2153 lira. Bunun 1788 lirası sadece ilçe belediyesi katı atık toplama ve taşıma bedeli. hani vatandaş 14 lira içme suyuna para ödüyor, 24 lira atık su parası ödüyor.Tabi atık suyu da içme suyundan pahalı olduğu tek yegane İl öyle sanıyorum ki Muğla. Ondan sonra 1788 lira da belediyenin katı atık taşıma Bedeli para ödüyor. Toplam gelen fatura 2153 lira. Bu tamamen trajikomik olay.”

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*