Başkan Keskin; ‘Muğla’nın halk meclisini oluşturuyoruz’

Başkan Keskin; ‘Muğla’nın halk meclisini oluşturuyoruz’

Deva Partisi Muğla İl Başkanlığı Yönetim Kurulu toplandı ve gündemi değerlendirdi. İl Başkanı M. Tolga Keskin, “Muğlalılar Muğlalı bir il başkanının özlemini duyuyormuş” dedi.

Muğla’da bir buçuk ay gibi kısa bir sürede hızla yapılanan Ali Babacan’ın kurduğu DEVA Partisi Muğla İl Başkanlığı İl Başkanı M. Tolga Keskin ve yönetim kurulu üyeleri yaşadıkları gelişmeleri ve ilerleyen günlerde yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

İLK AMACIMIZ MUĞLA’NIN HALK MECLİSİNİ İL YÖNETİMİNE YANSITMAK

Başkan Keskin, önceliklerinin Muğla’nın her ilçesinden katılım ile İl yönetimini tamamlayarak Kavaklıdere’den Seydikemer’e kadar 13 ilçeden il yönetimine katılım için çalıştıklarını bunun Muğla siyaseti için önemli bir oluşum olacağını kaydetti. Sözlerine devam eden Keskin, 13 ilçe temsilcisini seçerken de her siyasi görüşten katılıma da önem verdiklerini belirtti

Keskin; “Bazı çevrelerde küskünleri toplayan parti izlemini verilmeye çalışılıyor. Deva Partisi’nin Muğla’da değişim rüzgârını hisseden çevreler partimizi küskünleri toplayan bir partiyiz izlemini vererek dikkat dağıtmaya çalışsa da kurmuş olduğumuz kadrolar bizim ANAAKIM bir parti olduğumuzu demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, Atatürk ve Cumhuriyet’e güçlendirilmiş parlamenter sisteme inanan bir parti olduğumuzu görüyor.” Dedi.

MUĞLALILAR MUĞLALI BİR İL BAŞKANININ ÖZLEMİNİ DUYUYORMUŞ

“İl Başkanlığımın açıklanmasından sonra çevremden gelen en güzel tepkiler Muğlalı bir il başkanının Muğla için daha faydalı olacağını, kültürümüzün ve beklentilerimizin, ihtiyaçlarımızın Ankara’da daha iyi anlatılacağı ve gereken lobilerin daha güçlü olacağından dolayı memnun olduklarını yaşayarak görüyorum.” Diyen DEVA Muğla İl Başkanı Keskin, “Genel merkeze başvurular ve bize yapılan direk başvurular DEVA Partisi’nin Muğla siyasetinde ciddi karşılık bulduğunu gösteriyor. Fakat bize verilen kotalar net ortada %50 yeni siyasetçi, %35 kadın %20 genç ve %1 engelli kotamız var. Bu kriterlere uyan ve temsil ettiği bölgenin sesi olabilecek adaylarla görüşmelerimiz sürüyor. Bu konuda bölgelerde titizlikle ön çalışmalar yaparak doğru isimlerle görüşüyoruz” dedi.

Toplantı sonrası akşam yemeğine geçen yönetim kurulu üyeleri siyasi gündem değerlendirmelerinde bulundu. Toplantıya Şükrü Köse, Fatma Özalp Ak, Ege Tokat, Cihangir Aygün, Musa Çelik, Ali Durna, Nalan Işıklı, Bilal Baykan katıldı.

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*