Başkan Karaca’dan açıklama

Başkan Karaca’dan açıklama

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, yazılı bir açıklama yaparak, “Her ne amaçla olursa olsun bu olayın yaşanmış olmasından ziyadesiyle üzgünüm. Ancak şehrimizin huzurunu, Fethiye’mizin onurunu ve güvenliğini korumaya kararlıyız.” dedi.

Dün gece saat 22:00 sularında Merkez Yeni Camii yanındaki kavşakta yol vermeme yüzünden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve şoförünün saldırısına uğradığını iddia eden Çağlar Özbakır, Günlükbaşı Polis Karakolu’na giderek şikayetçi olmuş ve basına da açıklamada bulunmuştu.

Olayın ardından Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’dan beklenen açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklama şöyle: “Dün akşam meydana gelen olayla ilgili olarak bazı yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan haberler, yorumlar olaya neden olan şahsın amacını aşan açıklamaları doğrultusunda yapılmaktadır.

Olayla ilgili kutsal değerlerimize hakaret, davranış ve iftiralar yasal alana intikal etmiştir. Olayın oluş ve yayılış şeklinin siyaseten yıpratma amacına yönelik olduğu açıkça görülmektedir.

Soruşturma her alanda görülecek ve tarafımızca özenle takip edilecektir.

Şahsım ve Fethiye’miz bu tür olaylara alışkın değildir.

Kişiliğimiz ve karakterimizin, yaşandığı varsayılan olaya uymadığını, Fethiye halkı yakından bilmektedir.

Her ne amaçla olursa olsun bu olayın yaşanmış olmasından ziyadesiyle üzgünüm. Ancak şehrimizin huzurunu, Fethiye’mizin onurunu ve güvenliğini korumaya kararlıyız.”

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*