Başkan Karaca ile Çağlar Özbakır olayı MOBESA’da

Başkan Karaca ile Çağlar Özbakır olayı MOBESA’da

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile Çağlar Özbakır olayının o anları MOBESA kameralarına yansıdı.

Tatilci Çağlar Özbakır’ın, şoförüyle  birlikte hakaret ettiği yönünde şikayette bulunduğu Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile yaşanan gerginlik anı, güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde Başkan Karaca ve şoförünün Çarşı Caddesi’nde trafik ışıklarında Çağlar Özbakır’ın aracının üzerine yürüdüğü görülüyor. Ardından Merkez Yeni Camii yanındaki kavşakta da kırmızı ışıkta bekleyen Özbakır’ın aracının yanına gelen Başkan Karaca ve şoförü yine araçtan çıkarak Özbakır’ın aracına vurduğu görülüyor. Çevreden gelen vatandaşlar Başkan Karaca’yı sakinleştirmeye çalışıyor.

29 Ağustos Cumartesi gecesi Fethiye’de nişanlısı ile tatil yapan Çağlar Özbakır ile Fethiye belediye Başkanı Alim Karaca arasında önce Çarşı Caddesi’nde ardından da Merkez Yeni Camii karşısında meydana gelen tartışmanın MOBESA görüntüleri şok etkisi yaratacak.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve şoförünün saldırdığını söyleyen Özçakır daha sonra Günlükbaşı Polis Karakolu’na giderek şikayetçi olmuştu.

BAŞKAN KARACA HALKA SESLENMİŞTİ

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da Pazar günü açıklamada bulunmuştu. Ardından da Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan belediye meclisi toplantısı öncesinde toplanan kalabalığa yaptığı açıklamada, “Fethiye halkının hakkını savundum. Aileme karşı ağır hakaretler yapıldı. Adamın kılına dokunmadım. Olayın yaşanmasını istemezdim. Ama hiç kimse kimsenin özeline küfür edemez” demişti.

Ardından sosyal medya üzerinden yapılan yorumlarda ise Başkan Karaca’ya Ak Partililer tarafından kumpas kurulduğu iddiaları yer almıştı.

BATI AKDENİZ’E ÖZEL AÇIKLAMA

Çağlar Özbakır ise Batı Akdeniz Medya’ya yaptığı özel açıklamada, kendisinin Ak Parti ile hiçbir bağının olmadığını, CHP’ye oy verdiğini, konuyu siyasi arenaya da taşımadığını söyledi.

Çağlar Özbakır’ın Batı Akdeniz Medya’ya yaptığı yazılı açıklama şöyle:

SİYASİ MECRAYA ÇEKİP KAZANÇ ELDE ETMEYE ÇALIŞTI

“Biz olayın adli mercilere intikal etmiş bulunması vesilesiyle mahkeme sonucunu beklemekteydik. Fakat hiçbir suretle bir hakaretimiz, sözlü tacizimiz ve fiilimiz olmamasına rağmen sanki biz suçluymuşçasına bizim üzerimizden belediye başkanı kendini aklamaya ve üstüne birde bunu siyasi mecraya çekip kazanç elde etmeye çalıştı. Bizim hiçbir siyasi parti ya da kuruluşla ilgimiz yoktur, siyasi bir olayımız yoktur bu yüzden siyasi bir saikle hareket etme düşüncemizde yoktur.

ÜST PERDEDEN OLAYI KAPATMAYA ÇALIŞTILAR, RİCACILAR GÖNDERDİLER

Tenezzül edilip bizle irtibat bile kurulmadı. Araya sivil toplum kuruluşlarını dahil edip, tabiri caizse kendileri dahil olmadan üst perdeden olayı kapatmaya çalıştılar, ricacılar gönderdiler. Bu kadar mı zordu bizlere ulaşmak, özür dilemek ve olayı tatlıya bağlamak? Bunların yerine her gün sosyal medyadan küfür hakaretler duyduk, üstüne iftiralara uğradık. Bunların olmaması için defalarca ve defâatle CHP’ye ulaşmaya derdimizi anlatmaya çalıştık, mailler attık. Fakat hiçbir dönüş olmadı, üstüne elinizden geleni ardınıza koymayın denildi.

 

BELEDİYE BAŞKANI ŞEHİR MAFYASI GİBİ DAVRANMAYI, İLÇESİNE GELEN TURİSTİ DARP ETME GÜCÜNÜ NEREDEN BULUYOR?

Şimdi soruyorum, görevi kamusal denetim yapmak ve vatandaşın sorunlarıyla ilgilenmek olan bir siyasi parti nasıl böyle bir olayı üstelik kendi belediye başkanının yol açtığı bir olayı önemsemez, görmezden gelir? Vatandaşı elinden geleni ardına koyma diyerek tehdit eder? Bir vekil nasıl milletine böyle bir yaklaşımda bulunur? Bunlar önemli değilse ne önemlidir? Belediye başkanı şehir mafyası gibi davranmayı, ilçesine gelen turisti darp etme gücünü nereden buluyor? Bizi nasıl yıllarca unutamayacağımız korkuyla baş başa bırakır? Ve tüm bunları yaparken nasıl partisi bunlara göz yumar? Kadın kolları olayla ilgilenmez, sekreterler azar çeker, bu mudur benim ailemin, akrabalarımın, dostlarımın, yıllarca oy verdiği parti?

 

İFTİRALAR, KÜFÜRLER TEHDİTLER SOSYAL MEDYA KANALI İLE ARTTIKÇA ARTTI

Biz, Mustafa Kemal ATATÜRK izinde büyümüş, fikri hür vicdanı hür irfanı hür özgür vatandaşlarız. Gözlerimiz kör, kulaklarımız sağır hiç olmadı. Sonuna kadar adaletin peşinde olacağız. Yaşadığımız olay korku ve üzüntü yaratsa da, çevremiz daha fazla üzülmesin bunca işimizin arasında birde bunla uğraşmayalım dedikçe, iftiralar, küfürler tehditler sosyal medya kanalı ile arttıkça arttı. Üstüne olayın mağduru değil de failiymişçesine suçlanmaya iftiraya uğramaya devam ettik. Siyasete bulaşmadan ilerleyelim, mahkemede her şey ortaya çıkar nasılsa dedikçe bu seferde hiç ilgileri yokken başka partiler suçlanmaya, şu partili bu partiliymiş zaten diyerek üzerimize gelmeye devam ettiler. Sanki başka partili olunca bu saldırı kabul edilebilirmişçesine. Artık tüm bunlar dayanılmaz hale geldi. Bu yüzden böyle bir açıklama yapma gereği duydum. Umarım bu sefer ilgilenecek birileri çıkar” dedi.

BAŞKAN KARACA “OLAYIN YAŞANMASINI İSTEMEZDİM”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca 1 Eylül’de FBKM önünde vatandaşlara yaptığı açıklamada;  “Aileme karşı ağır hakaretler yapıldı. Fethiye Belediyesi Başkanı makamına yapılan ağır hakaretlere, tepkisiz kalmam mümkün değildi. Aksazlar’da bir düğünden çıktıktan sonra önümdeki araçta Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, arkasındaki arabada ben vardım. Başka bir törene yetişmeye çalışıyoruz. Paşa kebabı geçince, aramıza bir siyah araba girdi. Bizi 500 metre taciz etti. Kamera kayıtları bizde mevcut. Yargıya intikal eden bu konuyu, bizdeki kayıtları da delil olarak vereceğiz. Acil işimiz olduğundan selektör yaptık. Yanına geldiğimizde, ‘Siz neden selektör yapıyorsunuz bilmem ne çocuğu’ dedi.

Renkli cam olduğu için göremiyorum. Çok az açtı. Bir kişi görüyordum. ‘Ben Fethiye Belediye Başkanıyım bir merasime yetişmem gerekiyor’ dedim. Çok özür dileyerek, bana şunu söyledi; ‘Ne olursan ol, yavşak adam, bilmem ne çocuğu, sen bana selektör yapamazsın’ Bu küfür benim makamıma ve Fethiye’de yaşayan 163 bin vatandaşımıza edilmiştir. 50 metre sonra yine geldi beni taciz etti. Yeni Cami’nin olduğu ışıklarda yan yana geldik. Kamera kayıtları var. İndik cama vurduk. ‘Neden küfür ettin, hangi amaçla küfür ettin, çıkıp bana söyle’ dedik. Ama içeriyi göremiyoruz. Renkli cam var. Ön camdan baktım, orada bir kadın var. Ben kadını görünce, “Allah’ından bul” diyerek buradan ayrıldım. Sonra o kişi karakola gidiyor. Seçimlerden önce benimle uğraşan medyaya beyanatlarda bulunuyor. Demiş ki, ‘gasp etti, beni dövdü’ adamın kılına dokunmadım. Olayın yaşanmasını istemezdim. Ama hiç kimse kimsenin özeline küfür edemez.” Demişti.

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*