Başkan Bağlıkaya’dan ‘Dünya Turizm Günü’ mesajı

Başkan Bağlıkaya’dan ‘Dünya Turizm Günü’ mesajı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya; Dünya Turizm Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Bağlıkaya mesajında, “Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından kabul edilen Dünya Turizm Günü’nü bu yıl, tüm dünyayı derinden etkileyen Koronavirüs salgınının yaralarını sardığımız bu dönemde, yerelin önemine bir kez daha dikkat çeken “Turizm ve Kırsal Kalkınma” temasıyla kutluyoruz. Bu tema; büyük şehirlerin dışında fırsatlar yaratarak, önemli bir nüfusun geçimini turizm yoluyla sağlamasına imkân veren sektörümüzün bölgesel kalkınmada oynadığı benzersiz rolünü bir kez daha ortaya koyuyor.

Salgın döneminde özellikle yerel ekonomilerin değeri ve önemi bir kez daha anlaşıldı. Ülkemizin her bir köşesine yayılan eşsiz değerleriyle, kırsal kalkınmayı en başta destekleyen sektörlerin başında turizm gelmektedir.

TÜRSAB olarak; bu yılki Dünya Turizm Günü temasına ve bu etkinliğe uygun olarak, ulusal ve uluslararası platformda üyelerimizin gelişimine destek olmak ve yerel değerlerimizi öne çıkarmak amacıyla Türkiye turizmini destekleyen çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Böylelikle bölgesel pazarlarımızı teşvik ederek sektörümüzün korunmasına katkıda bulunuyor; ülkemizde turizmin sürdürülebilir ve sorumlu gelişimini önemsiyoruz.

Ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel olarak turizmi tüm çevrelerde destekleyecek adımların arkasında olduğumuzu belirterek, tüm meslektaşlarımızın ve sektöre katkısı bulunan tüm emekçilerin Dünya Turizm Günü’nü kutlarız.” Dedi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*