Başkan Akkaya’dan tarımsal kalkınmaya tam destek

Başkan Akkaya’dan tarımsal kalkınmaya tam destek

Modern Mera kurulması için Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Ula Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan boş arazi kalmasın seferberliği sonrası kolları sıvayan Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya girişimlerinin ilk meyvesini aldı.

Muğla’nın Ula ilçesi Kızılyaka ve Çörüş Mahalleleri arasında bulunan 460 dönümlük alanı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü iş birliği ile ıslah ederek bölge halkının geçim kaynağı olan büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta mera olarak kullanılacak alanın ilk adımı Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak ve Ula Belediye Başkanı  İsmail Akkaya arasında imzalanan protokol ile atıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Sn. Barış Saylak; “Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ve Bakanımız Sayın  Bekir Pakdemirli önderliğinde başlatılan Tarım Seferberliğinde Muğla’da bir ilki gerçekleştiriyoruz. Kurumumuz ve yerel yönetim olarak ilk defa Ula Belediyesi ile böylesi güzel bir projeye imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Projenin ortağı olan Ula Belediye Başkanımız İsmail Akkaya’ya ve ekibine bu duyarlı projede göstermiş oldukları hassasiyet ve destek için teşekkür ediyorum.” dedi.

Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya; “Belediye olarak asli olan görevlerimizin yanı sıra bölgemizde bulunan atıl durumdaki arazileri tarıma kazandırmak ve hemşehrilerimize hizmeti çeşitlendirmek ilk günden itibaren izlediğimiz amaçtı. Daha önce 1980 yılında burada Tarım Teknikeri olarak görev yapmıştım, bu merayı tekrardan canlandırmak ve halkımızın hizmetine sunmak için böyle bir projede yer almaktan onur duyuyorum. 460 dönümlük bu alanın etrafını belediye olarak çevirip, Tarım ve İl Müdürlüğümüz ile iş birliği içerisinde modern Merayı bu alana kuracağız. Bu projede ilk günden itibaren desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye şükranlarımı sunuyor, Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ve İl Müdürüm Sayın Barış Saylak’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Törene katılan Kızılyaka Kalkınma Kooperatifi üyeleri, Kızılyaka-Yeşilçam-Çörüş Mahalle  Muhtarları ve bölge halkı İl Müdürü Saylak’a ve Belediye Başkanı Akkaya’ya atıl durumda bulunan alanı tarım ve hayvancılık için yeniden kazandıracakları için teşekkür etti.

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*