Başkanı Otgöz, “Bu tarz organı̇zasyonlar çoğalmalı”

Başkanı Otgöz, “Bu tarz organı̇zasyonlar çoğalmalı”

Uluslararası Patara 2020 Gran Fondo Bisiklet Yarışı tamamlandı. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek; “Bu tarz organizasyonlar Seydikemer’imizin tanıtımında büyük rol oynuyor. Bu organizasyonlar çoğalmalı” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu iş birliğinde, Kaş ile Seydikemer Belediyelerinin desteğiyle gerçekleştirilen organizasyonun 71 kilometrelik Patara-Seydikemer etabı büyük çekişmelere sahne oldu.

Renkli bir atmosfere ev sahipliği yapan Seydikemer’de sporcuları; Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri AK Partili Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir ve Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, karşıladı. Yarışların ardından Seydikemer Merkezinde ödül töreni düzenlendi.

71 kilometrelik Patara-Seydikemer etabında ilk 3’e giren sporcular ödüllerini AK Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir’in elinden aldı.  Kadınlar kategorisinde ilk 3’e giren sporculara ödüllerini Milletvekili Yelda Erol Gökcan, erkekler kategorisinde ilk 3’e giren sporculara ödüllerini Milletvekili Mehmet Yavuz Demir verdi. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup  Otgöz’de ilk 3’e giren sporculara madalyalarını takdim etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Cumhurbaşkanımızın 2020 yılını Patara Yılı ilan etmesinden dolayı bu sene bölgemiz bisiklet yol yarışlarına ev sahipliği yaptı. Bu tarz yarışların Seydikemer ve bölgemizin tanıtımına sağladığı katkı oldukça fazla. Dünyadan ve Türkiye’nin hemen her yerinden sporcular yarışmak için buraya geldi. 2021 Yılı da Patara Yılı ilan edilirse bu tarz organizasyonların destekçisi olacağız” dedi.

Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir ‘de konuşmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiler.

İkinci etap sonucunda dereceye giren sporcular şunlar:
– Erkekler genel klasman
1- Mehmet Kanat
2- Ramazan Yılmaz
3- Erkan Güngör

– Kadınlar genel klasman
1- Esra Kürkcü Akgönül
2- Keziban Koyun
3- İrem Harika Tıkıroğlu

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*