Bakan Soylu “Hadi gitsin de Bodrum’da bir polisimiz kiralık ev bulsun parayla bakalım”

Bakan Soylu “Hadi gitsin de Bodrum’da bir polisimiz kiralık ev bulsun parayla bakalım”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla “inşaat emlak birimleri eğitim ve koordinasyon toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Bakan Soylu, “Bazı yerler var, kiralık ev bulabilmek mümkün değil. Hadi gitsin de Bodrum’da bir polisimiz kiralık ev bulsun parayla bakalım.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Terör ile mücadeleden uyuşturucuya, asayişten teröre, sibere kadar, organize suçlar ile mücadeleye kadar bu büyük teşkilatı başarıdan başarıya koşturan bütün arkadaşlarımızı sizin vesileniz ile sizin huzurunuzda bir kez daha tebrik etmek istiyorum” dedi.

Bakan Soylu “İlk önce şunu söylemek istiyorum. Arkadaşlar hatırlarlar, hatırlamazlar 15 Temmuz’dan sonraydı. Türkiye’nin yeni güvenlik konseptine ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarına uygun bir şekilde mekan konusunda değişik bir adım attık. Örneğin Jandarma’nın da üs bölgelerinde çok büyük yapılar vardı. Hemen orada küçültmelere gittik daha hareketli daha kabiliyetli bir çok yere daha hakim daha güvenli. Yine hatırlar arkadaşlarımız gerek 6-7 Ekim olayları gerekse Çukur-Barikat olayları sırasında özellikle Doğu ve Güney Doğu’da Çevik Kuvvet bölgeleri oluşturulacaktı. Bilmiyorum arkadaşlarımız hatırlıyorlar mı? Her birim binerli rakamlardan müteşekkir personellerle birlikte ve buna ait binalar yapılacaktı. Geldiğimizde bir kararla beraber artık buna ihtiyaç olmayacağını yeni güvenlik konseptinin bunun için bir anlam taşımayacağını hep beraber karar verdik. Daha küçük daha kompakt daha hareketli bir yapı ortaya koyduk. Bunun yanı sıra yine arkadaşlarımız hatırlayacaklardır hem kaymakamlık binalarımızda hem 112 Acil Çağrı Merkezi binalarımızda daha sonra AFAD da eklendi hem karakol yani Polis Merkezi Amirliklerimiz de metrekarede %30 kısıtlamaya gittik. Aynı zamanda mimarilerinde mümkün olduğu ölçüler içerisinde yöresel, bölgesel, geleneksel mimari ile ve kendi kurumsal mimarimiz ile bütünleştirmeye çalıştık. Aslında hepsi yeni bir adımdı sadece bunları hatırlatmak için söylüyorum”  dedi.

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde lojman konusunda çalışmaların yapılması gerektiğine değinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Bazı yerler var, kiralık ev bulabilmek mümkün değil. Hadi gitsin de Bodrum’da bir polisimiz kiralık ev bulsun parayla bakalım. Yani sadece mesele Doğu ve Güneydoğu değil. Ben size başka bir şey daha söyleyeyim. Bu kira meselesi sebebiyle, İstanbul’a tayin ettiğimiz polislerin yüzde 45’i İstanbul’a gitmek istemiyorlar. Bir daha söyleyeyim mi? Ve netice itibariyle İstanbul’a tayin ediyoruz. Ama ‘ben gitmek istemiyorum’ diyor. Biz bunların her birini teker teker yönetmeye çalışıyoruz. Onun için burada hepinize önemli görevler düşüyor. Ben özellikle ailelerinize, mesai arkadaşlarınıza tekrar şükranlarımı hürmetlerimi ve saygılarımı ifade etmek istiyorum. Ben bütün bu çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Son cümlelerim şunlar olacak. Bunu tüm arkadaşlarıma ifade etmeye çalışıyorum. Biz büyük bir medeniyetin evlatlarıyız” ifadelerini kullandı.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*