Ali Döğerli dualarla uğurlandı

Ali Döğerli dualarla uğurlandı

Fethiye’nin tanınmış köklü ailelerinden, vergi rekortmeni, hayırsever iş adamı, 14 ve 15. dönem CHP Muğla Milletvekili Ali Hilmi Döğerli, son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

Yıllarca Fethiye ve Muğla’da vergi rekortmenliği listelerinde ilk sıralarda yer alan hayırsever iş adamı Ali Döğerli, Fethiye eski şehir mezarlığında ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazınına rdından  gözyaşları içerisinde toprağa verildi. Yoğun katılımın olduğu cenaze namazına gelenler covid-19 tedbirleri kapsamında ateş ölçer ile ateşleri ölçülerek mezarlığa alındı. Cenaze namazına maskesiz kimse alınmadı.

Ali Hilmi Döğerli’nin tabutuna Türk Bayrağı ile Galatasaray Spor Kulübü ve Galatasaray Mektebi Sultani Fethiye’den  gönderilen bayraklar konuldu. Ali Hilmi Döğerli; Galatasaray spor kulübünün 6040 sicil numaralı divan kurulu üyesi idi. Fethiye ile Seydikemer başta olmak üzere Muğla ilçelerine yapılan yatırımlarda öncülük yapan Ali Hilmi Döğerli;  Türk Fransız Kültür Cemiyeti Başkanlığı, Avrupa Konseyi Danışma Meclis Üyeliği görevlerinde de bulunmuştu. Ali Hilmi Döğerli’nin cenazesi ilk önce evinin önüne getirildi. Burada gözyaşları içersinde okunan dualardan sonra Ali Hilmi Döğerli’nin cenazesi toprağa verilmek üzere Fethiye Taşyaka eski şehir mezarlığına getirildi.

Yoğun kalabalığın olduğu cenaze namazına; Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, İYİ parti Muğla Milletvekili ve genel başkan yardımcısı Metin Ergün, CHP eski milletvekillerinden Sami Gökmen ve Ali Cumhur Yaka, Fethiye Eski Belediye başkanı Behçet Saatcı, CHP Fethiye ilçe başkanı Mehmet Demir, İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, Fethiye Galatasaraylı İş Adamları Derneği Başkanı Yunus Önder, Gelecek partisi Muğla il başkanı ve genel başkan yardımcısı Selahattin Kayaman, FTSO Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Mehmet Soydemir ve başkan yardımcısı Veli Uysal, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit,  CHP’li eski siyasetçiler, Fethiye’nin tanımış aileleri ile iş ve siyaset dünyasının tanışmış kişileri, vatandaşlar katıldılar. Fethiye Müftüsü Kamil Oktay tarafından kıldırılan cenaze namazı öncesinde Ali Hilmi Döğerli’nin kızı Pınar Kafaoğlu Döğerli tarafından kısa bir konuşma yapıldı. Pınar Kafaoğlu Döğerli;  bu acı günde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum, dedi. Gazetemiz olarak yeri doldurulamayacak bir insan olan Ali Hilmi Döğerli’ye Yüce Allahtan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz

 

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*