AKUT Fethiye İlkyardım Eğitimlerini Tamamladılar

AKUT Fethiye İlkyardım Eğitimlerini Tamamladılar

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Fethiye Ekibi, olası deprem, doğal afet ve kazalara müdahalede verimliliğini arttırmak için ip teknikleri eğitimlerinin yanı sıra ilk yardım eğitimlerini de tamamladılar. Eğitimi başarıyla tamamlayan gönüllülere sertifikaları teslim edildi

AKUT Fethiye ekibi olası deprem, doğal afet ve kazalara müdahalede verimliliğini arttırmak için ip teknikleri eğitimlerinin yanı sıra bir eğitimini daha tamamladı. Kurtarma operasyonlarına katılan gönüllülerin olmazsa olmazı ilk yardım eğitimi ATP İlk Yardım Eğitici Eğitim Merkezi tarafından tamamlanıp sertifikaları teslim edildi.

Akut Fethiye’nin almış olduğu eğitimler hakkında bilgi veren AKUT Fethiye ekip lideri Birol Coştu;

“Akut Arama Kurtarma Derneği Fethiye Ekibinde görev alan arkadaşlarımıza ATP İlkyardım Eğitici Eğitim Merkezi tarafından 2 gün süren ilk yardım eğitimi verilmiş ve eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara ilkyardım sertifikaları verilmiştir. Derneğimizin yegâne amacı olan “hayat kurtarma” konusunda daha bilinçli ve profesyonel olmak adına aldığımız bu eğitimde bize destek olan ATP İlkyardım Eğitici Eğitim Merkezi sahibi ve eğitmeni olan Sayın Zeliha Akdemir’e teşekkürlerimi sunuyorum.” Diye konuştu.

ATP İlkyardım Eğitici Eğitim Merkezi sahibi ve eğitmen Zeliha Akdemir: “ATP İlkyardım Eğitici Eğitim Merkezi olarak, T.C. Sağlık Bakanlığına bağlı yürütülen İlkyardım Eğitici Eğitimleri ve İlkyardım Eğitimleri düzenlemekteyiz. Merkez ve eğitmenlerimiz olarak Can Sağlığına önem veren ve “hayatta tutmak” amacıyla gerçekleştirilen bu eğitim projelerinde yer almaktan büyük mutluluk duymaktayız. Bizlere manevi hazzı yaşatan bu eğitimleri  AKUT ile gerçekleştiriyor olmaktan onur duyduk. AKUT dahilinde bulunan ve can sağlığına kendini adamış tüm dostlarımıza varlıkları için teşekkür ederiz.” Dedi.

AKUT ARAMA KURTARMA DERNEĞİ

AKUT Arama Kurtarma Derneği, misyonu gereği tamamen gönüllülük esası ile amatör bir çalışma ve profesyonel bir yaklaşım sürdürerek, kurulduğu 1996 yılından bu yana; yönetim organları, ekipleri, birimleri ve her bir gönüllüsü ile ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan afet ve acil durumlarda arama-kurtarma çalışmalarını yürütmüştür ve yürütmeye de devam etmektedir. (S. Baykuş)

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*