87 mülteci ölümden kurtarıldı

87 mülteci ölümden kurtarıldı

Marmaris’in Bozburun ve Gökçe Burnu açıklarında Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 4 ayrı düzensiz göçmen operasyonunda toplam 87 mülteci ölümden kurtarıldı.

Marmaris Bozburun açıklarında içerisinde bir grup düzensiz göçmenin bulunduğu lastik botun sürüklendiği ve yardım talebinde bulunulduğu bilgisinin ardından bölgeye yönlendirilen Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bot tarafından 17 sığınmacıyı kurtardı.

Bu olaydan iki saat sonra yine aynı bölgede sığınmacıların bulunduğu bir lastik bot tespit edildi. Lastik bot içinde de 28 sığınmacı kutarıldı.

Sabah saatlerinde de yine Bozburun açıklarında denizde sürüklenen lastik bot ve içinde bulunan sığınmacılar yardım talebinde bulundu. Sahil Güvenlik Bot KOmutanlığı lastik bot içindeki 26 sığınmacıyı kurtardı.

Marmaris’in Gökçe Burnu açıklarında da fiber tekne içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisi üzerine bölgeye Sahil Güvenlik botu sevk edildi. Yunanistan Sahil Güvenlik unsurları tarafından fiber tekne ile Türk karasularına itilen 16 sığınmacı kurtarıldı.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*