65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması olan il sayısı 44’e yükseldi

65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması olan il sayısı 44’e yükseldi

Yetkinin il ve ilçe hıfzıssıhha kurullarına verilmesinin ardından kurullar ardı ardına tedbir kararları almaya devam ediyor. Başta 65 yaş ve kronik rahatsızlığı bulunanlar olmak üzere, düğün, nişan, eğlence, toplu yemek organizasyonlarına da kısıtlamalar geliyor. 65 yaş ve üzerine kısıtlamalar getiren il sayısı Çanakkale’nin de katılmasıyla 44’e yükseldi.

Kurban Bayramı sonrası Coronavirüs vakaları artış gösterince valilikler İl Hıfzıssıhha Kurullarını toplayarak tedbir kararları almaya başladı.  Risk grubunda bulunan 65 yaş üstü vatandaşları korumak için kısıtlama kararları alınıyor.  44 ilde 65 yaş üstü vatandaşlara çeşitli kısıtlamalar uygulanmaya başlandı.

Son olarak Çanakkale’de de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara bazı kısıtlamalar getirildi.

Çanakkale’nin de katılmasıyla kısıtlama uygulayan il sayısı 44’e yükseldi. İzmir, Gaziantep, Bolu, Tunceli, Kocaeli, Balıkesir, Niğde, Konya, Giresun, Kilis, Gümüşhane, Denizli, Tekirdağ, Çankırı, Kars, Erzincan, Eskişehir, Mardin, Ordu, Kastamonu, Ankara, Bursa, Kütahya, Batman, Sivas, Manisa, Kırıkkale, Aksaray, Bartın, Elazığ, Kayseri, Şanlıurfa, Yalova, Siirt, Kahramanmaraş, Malatya, Van ve Düzce’de 65 yaş üstü vatandaşlar için kısıtlamalar uygulanıyor. Bu iller arasına son olarak Çanakkale de katıldı.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*