4048 kapasiteli öğrenci yurdunda incelemeler yaptı

4048 kapasiteli öğrenci yurdunda incelemeler yaptı

Muğla Valisi Orhan Tavlı, inşaatı devam eden 4048 kişilik öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu.

Vali Orhan Tavlı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında bulunan ve inşaatı devam eden 2 yurt binası, idari bina, sosyal tesisler ile ısıtma ve soğutma sistemleri hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen yatırım kapsamında birinci etap 2024 ve ikinci etap 2024 olmak üzere toplam 4048 kapasiteli öğrenci yurtlarının yanı sıra kampüste idari bina, sosyal tesisler ile basketbol-voleybol sahaları, halı saha, konferans salonları bulunmaktadır. 4 kişilik olan yurt odalarında tuvalet ve banyo odaların içinde bulunmaktadır. Odalarda çalışma kısmı, dolaplar ve yatak bölümü ayrı olup, buzdolabı bulunmaktadır ve öğrencilere 24 saat sıcak su ile internet hizmeti sunulacaktır.

İlk etap yurt inşaatının tamamlanmak üzere olduğu açıklanırken, ikinci etap ve tüm birimleriyle tesisin 2021 yılında hizmete gireceği kaydedildi. Tesis hizmete açıldığında toplam 4048 yatak kapasitesiyle üniversite öğrencilerini ağırlayacak.

Menteşe ilçesinde Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ait araziye Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında öğrencilerin barınma sorununun çözümü için yurt yaptırılması konusunda da ön protokol imzalandığı ve en kısa sürede projenin hazırlanacağı bildirildi.

Yatırımlar hakkında bilgi alan Vali Orhan Tavlı, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Fethiye ilçesinde yapımı devam eden 1000 kişilik yurt inşaatının devam ettiğini, yine Muğla Menteşe’de 1000 kişilik üçüncü etap yurt projesinin hazırlandığını ve 2020 yılı sonuna kadar ihalesinin yapılacağını ifade etti.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin her geçen gün daha da geliştiğini belirten Vali Orhan Tavlı, öğrencilerimizin modern anlamda kalacak yer sorununu çözecek kompleksin tamamlandığında Muğla’nın ve öğrencilerimizin hizmetine sunulacağını ifade etti.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*