Havadan ve karadan denetimler artacak

Havadan ve karadan denetimler artacak

Kurban Bayramı süresince başta Muğla, Antalya, Denizli gibi turizm merkezleri başta olmak üzere 17 ilde trafik tedbirleri havadan helikopter ve dorn, karadan da ekiplerle 24 saat denetimler aralıksız sürecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden verilen bilgide, “Ülkemizde Koronavirüs yayılımını önlemek amacıyla yürütülen tedbirlerin yanında, trafik güvenliğini sağlamak ve meydana gelen trafik kazaları ile ölüm ve yaralanmaları en aza indirmek önceliklerimiz arasındadır.

Bu kapsamda, sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, hız ihlali kaynaklı trafik kazalarını önlemek amacıyla; 25-26-27 Temmuz 2020 tarihlerinde 3 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi.

Ülke genelinde 61.078 araç/sürücü denetlendi, 3.342’si gece olmak üzere 44.368 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek işlem yapıldı.

Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülerimize öncelikli olarak kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatılır, bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*