17 hırsızlık şüphelisi yakalandı

17 hırsızlık şüphelisi yakalandı

Fethiye’de 19 ayrı evden, işyerinden, tekneden hırsızlık yapan 17 şüpheli yakalandı.

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’nden alınan bilgide, Fethiye’de meydana gelen hırsızlık olayları aydınlatılması ve hırsızlık olaylarına karışan şüphelilerin tespitine/yakalanmasına ve adli mercilere çıkartılması amacıyla yapılan titiz ve özverili çalışmalar neticesinde;

​Son bir aylık süreçte toplamda 17 hırsızlık şüphelisi şahıs yakalanmış, yakalanan şüphelilerin karışmış olduğu 19 ayrı evden hırsızlık, 2 ayrı tekne motoru hırsızlığı, 1 işyerinden hırsızlık, 9 ayrı motosiklet hırsızlığı, 1 adet mazgal hırsızlığı, 1 bakır kablo hırsızlığı aydınlatılmıştır. Ayrıca hırsızlık olaylarında çalınan birçok malzeme yine polis ekiplerimizin titiz çalışması sonrası bulunarak sahiplerine teslim edilmiştir.

Yakalanan 17 hırsızlık şüphelisi şahıs haricinde yine farklı adli mercilerce hırsızlık suçlarından haklarında yakalama kararı bulunan 19 şahıs yakalanarak adli mercilere sevki sağlanmıştır. Yine hırsızlık olaylarında çalınan ve akabinde temin edilerek sahiplerine teslim edilen 9 motosiklet dışında şase ve motor numaraları kazınmış/silinmiş birçok motosikletin otoparklarda kriminal incelemesi sonucu sahiplerine teslim edilmek üzere bekletilmektedir.

​İlçemizde yaşanan hırsızlık olayları ile ilgili yetkililerden alınan bilgilerde birçok hırsızlık olayının kamera ve herhangi bir güvenlik önlemi bulunmayan yerlerde gerçekleştiği öğrenilmiştir. Bu sebeple hırsızlık olayının önlenmesi ve faillerin tespiti açısından ikamet ve işyeri çevrelerinde sokaktaki gözümüz olarak nitelendirebileceğimiz güvenlik kameralarının arttırılması ve zaman zaman kayıt yapıp yapmadığının kontrol edilmesi ve kameraların sadece giriş kapısı vs. ziyade sokağı daha geniş alanı görecek şekilde ayarlanmasının yine motosiklet bisiklet, tekne motoru vs. gibi araç ve malzemelerin kamera görüş açısına bırakılmasının, ayrıca araç, motosiklet kontak anahtarının üzerinde bırakılmasının ve kilitli olduğundan emin olması gerektiği, özellikle binaların giriş ve birinci katında ikamet edenlerin balkon kapılarını ve pencerelerini kapatmalarını ayrıca ikamet etrafında şüpheli şahıslarla karşılaşılması durumunda vatandaşlarımızın 112 Acil Çağrı numarasını arayarak bilgi vermesinin Polis ekiplerine yardımcı olmaları durumunda ilçemizde gerçekleşen Hırsızlık olaylarının azalacağını bildirmişlerdir.

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*